Park Inn Danube, Bratislava Hotel

Find & Book

is out of Service

The find and book service is temporarily unavailable.
We apologize for the inconvenience due to this.
Please visit Explore hotels to find our hotels.


1
1
0
Rate type
More Options

Less Options
Find Rates


Bratislavský hrad

Bratislavský hrad
Bratislavský hrad je dominantou panorámy mesta. Týči sa nad Dunajom na skalnatom kopci a je jedenou z najpopulárnejších atrakcií Bratislavy. Návštevníkom neponúka len výlet do histórie Slovenska, ale aj vynikajúci výhľad na okolité mesto či blízke Rakúsko a Maďarsko.

Spoznajte kúsok histórie
Hrad postavený v 15. storočí patrí k najkrajším pamiatkam v Európe. Masívna budova obdĺžnikového tvaru je na každej strane lemovaná štyrmi veľkými nárožnými vežami, čo z nej robí takmer nedobytnú pevnosť. Bratislavský hrad, niekdajšie sídlo uhorskej monarchie, utrpel citeľné škody počas napoleonských vojen v roku 1809, kedy sa stal terčom francúzskeho delostrelectva. Dielo skazy zavŕšil obrovský požiar, ktorý z nedbanlivosti vojakov vypukol v 1811. Rekonštrukcia hradu sa začala až v roku 1956.

Nedávno prešiel exteriér Bratislavského hradu rozsiahlou rekonštrukciou. Najmä po zotmení sa ponúka návštevníkom Bratislavy pohľad na túto nasvietenú dominantu.

Návšteva Bratislavského hradu
Bratislavský hrad leží priamo v srdci historického centra a pre svojich návštevníkov je prístupný celý rok, Zaujímavé expozície ako aj vonkajšie opevnenie hradu, ihrisko a prekrásne výhľady čakajú na objavenie turistami z celého sveta.

Hotel Park Inn Danube, ktorý je od Bratislavského hradu vzdialený iba pár minút pešej chôdze ponúka ideálnu polohu pre každého, kto sa chystá preskúmať všetky zákutia historickej Bratislavy.© 2016 The Carlson Rezidor Hotel Group. All rights reserved.

沪ICP备1404179