Park Inn by Radisson Danube Bratislava

X

You can search by....


City, State

Country

Address

Hotel Name

Zip or Postal Code

... and more. Keep typing to refine search.

Bratislavský hrad

Dych vyrážajúci Bratislavský hrad, ktorý sa týči na skalnatej vyvýšenine nad Dunajom dominuje panoráme mesta. Jedna z najobľúbenejších atrakcií v Bratislave sprevádza svojich návštevníkov históriou Slovenska a tiež ponúka nádherný výhľad na rozprestierajúce sa hlavné mesto, a počas jasného dňa aj Rakúsko a Maďarsko. 

Objavte minulosť Bratislavského hradu
Tento výrazný biely palác bol postavený v 15. storočí, odvtedy sa majestátne týči nad Dunajom a je jednou z najkrajších pamiatok Európy. Masívna obdĺžniková budova je na každej strane lemovaná štyrmi veľkými rohovými vežami, čím sa Bratislavský hrad stal takmer nepreniknuteľnou pevnosťou. V roku 1811 - hneď po nastolení maďarskej monarchie postihol Bratislavský hrad požiar. Rozsiahle opravy a reštaurovanie budovy sa znovu začalo až v roku 1956.

Návšteva Bratislavského hradu
Bratislavský hrad je ľahko prístupný v centre mesta. Krásny pozemok, exteriérové opevnenie a pôsobivé výhľady môžete objavovať počas celého roka.
Iba pár minút chôdze od hradu sa nachádza hotel Park Inn by Radisson Danube Bratislava. Vďaka svojej polohe je perfektne situovaným hotelom pre každého, kto chce objavovať historickú Bratislavu.