Park Inn by Radisson Danube Bratislava

Check-in Date
Check-out Date
Izby
1
Dospelí
Children

Hrad Devín

Hrad Devín sa nachádza na predmestí Devína v Bratislave. Je postavený 212 metrov nad mestom, na strategickom, vyhliadkovom brale, kde sa stretávajú rieky Dunaj a Morava. Tento hrad z 8. storočia, ktorý stojí tesne vo vnútri slovensko-rakúskej hranice, je nevyhnutnou atrakciou pre každého návštevníka Bratislavy.

Závideniahodná centrálna poloha a rýchly prístup k výhodným dopravným spojeniam po celom meste aj mimo neho, to je hotel Park Inn by Radisson Danube Bratislava je ideálnym východiskovým bodom pre návštevníkov, ktorí chcú preskúmať historické pamiatky v hlavnom meste, ako je hrad Devín, Bratislavský hrad a tradičné Staré mesto.

Zistite viac o hrade Devín v Bratislave
Hrad Devín bol kedysi centrom mnohých dôležitých udalostí v období slovenskej histórie. Tento hrad is pamätá niekoľko historických vojen. Hradby hradu Devín sa v 13. storočí rozšírili na ochranu západnej hranice maďarského kráľovstva. Hrad bol potom obsadený mnohými kráľmi, čo viedlo ku vzniku paláca v 15. storočí.

Na hrade Devín boli počas vojen proti Osmanskej ríši postavené hradby, ktoré zotrvali neporušené až do roku 1809, kedy bol hrad vypálený počas napoleonských vojen. Od 19. storočia sú ruiny, spolu s čiastočnou rekonštrukciou a múzeom, ktoré bolo pridané počas 20. storočia, pre slovenský ľud významným národným symbolom.

Navštívte Hrad Devín z hotela Park Inn by Radisson Danube Bratislava
Návštevníci hradu Devín su môžu vybrať z 240 komfortných izieb, suít a apartmánov práve v hoteli Park Inn by Radisson Danube Bratislava. Štvorhviezdičkový relax zahrňuje bar, reštuaráciu, fitness, wellness a rýchly internet.