Park Inn by Radisson Danube Bratislava

X

You can search by....


City, State

Country

Address

Hotel Name

Zip or Postal Code

... and more. Keep typing to refine search.

Hrad Devín

Hrad Devín sa nachádza na predmestí Devína v Bratislave. Je postavený 212 metrov nad mestom, na strategickom, vyhliadkovom brale, kde sa stretávajú rieky Dunaj a Morava. Tento hrad z 8. storočia, ktorý stojí tesne vo vnútri slovensko-rakúskej hranice, je nevyhnutnou atrakciou pre každého návštevníka Bratislavy.

Závideniahodná centrálna poloha a rýchly prístup k výhodným dopravným spojeniam po celom meste aj mimo neho, to je hotel Park Inn by Radisson Danube Bratislava je ideálnym východiskovým bodom pre návštevníkov, ktorí chcú preskúmať historické pamiatky v hlavnom meste, ako je hrad Devín, Bratislavský hrad a tradičné Staré mesto.

Zistite viac o hrade Devín v Bratislave
Hrad Devín bol kedysi centrom mnohých dôležitých udalostí v období slovenskej histórie. Tento hrad is pamätá niekoľko historických vojen. Hradby hradu Devín sa v 13. storočí rozšírili na ochranu západnej hranice maďarského kráľovstva. Hrad bol potom obsadený mnohými kráľmi, čo viedlo ku vzniku paláca v 15. storočí.

Na hrade Devín boli počas vojen proti Osmanskej ríši postavené hradby, ktoré zotrvali neporušené až do roku 1809, kedy bol hrad vypálený počas napoleonských vojen. Od 19. storočia sú ruiny, spolu s čiastočnou rekonštrukciou a múzeom, ktoré bolo pridané počas 20. storočia, pre slovenský ľud významným národným symbolom.

Navštívte Hrad Devín z hotela Park Inn by Radisson Danube Bratislava
Návštevníci hradu Devín su môžu vybrať z 240 komfortných izieb, suít a apartmánov práve v hoteli Park Inn by Radisson Danube Bratislava. Štvorhviezdičkový relax zahrňuje bar, reštuaráciu, fitness, wellness a rýchly internet.